Dora Metal ma już 25 lat


W piątkowy (9 grudnia 2016) wieczór sala czarnkowskiego kina wypełniła się niemal po brzegi pracownikami oraz goścmi na 25 urodzinach Dory Metal.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości - biznesmenów, działaczy, polityków, samorządowców, ale przede wszystkim pracowników i współpracowników, bez których sukcesu firmy by nie było. Przy okazji jubileuszu firmy, przyznano również pracownikom nagrody z okazji jubileuszu 10, 15, 20 i 25-lecia pracy w firmie. Pracownicy i zaproszeni goście dziękowali natomiast i składali życzenia na ręce prezesów spółki - Jana Polcyna oraz Tomasza Zajkowskiego. Przypomniano historię firmy, począwszy od roku 1991, aż do chwili obecnej. W przyjemny sposób można było dowiedzieć się jak wyglądały początki firmy, jak zmieniała się produkcja i, co za tym idzie - jak rozwijała się firma. Historię Dory Metal można także poznać na specjalnej wystawie, którą do 16 grudnia można oglądać w czarnkowskim Centrum Kultury. Wystawa składa się z części plakatowej, przedstawiającej stare fotografie z kolejnych lat oraz prezentacji zdobych nagród - a zebrała się ich w ciągu ćwierćwiecza ponad setka. Nie zabrakło również wspomnień przytaczanych podczas składania życzeń, przez zaproszonych gości, ale też zaprezentowanych w formie kilkuminutowego filmu.

Część rozrywkowa to występ dwóch artystów - niezwykle utalentowanego Mariusza Ambrożuka, który umilał czas grą na akordeonie, oraz Jerzego Kryszaka, który swoimi żartami rozbawił gości do łez. Uroczystość zakończyła się bankietem, podczas którego między innymi wzniesiono toast oraz pokrojono tort. Duża firma w małym mieście Nie wszyscy mieszkańcy naszego powiatu zdają sobie sprawę z tego jak działa Dora Metal. A jest to jeden z największych producentów wyposażenia gastronomicznego w Polsce i Europie (eksport produktów do ponad 30 krajów świata). Grupa składa się z kilku spółek, a najważniejsze to Dora Metal - producent mebli technologicznych oraz urządzeń chłodniczych i grzewczych oraz Kromet - producent urządzeń gastronomicznych takich jak kuchnie gazowe czy elektryczne oraz piece. Posiada swój oddział we Francji, a perłą w koronie jest Centrum Techniki Kulinarnej w Warszawie. Firma zatrudnia łącznie ponad 250 osób. Przez wszystkie lata działalności wspierała wydarzenia lokalne i ogólnopolskie.

 

 

źródło: PCT24.pl