JUBILEUSZ 25-LECIA FIRMY METROLOG


W tym roku firma METROLOG obchodzi jubileusz 25-lecia swojej działalności. Dokładnie 2 listopada 1991 roku Pan Lech Wojcieszyński – obecnie Prezes Zarządu METROLOG Sp. z o.o. – założył niewielką działalność pod nazwą Zakład Automatyki i Aparatury Kontrolno-Pomiarowej METROLOG.

Aktualnie spółka zatrudnia 157 pracowników i działa na terenie całego kraju, a także poza jego granicami. Obchody rocznicowe dla załogi firmy miały miejsce w Karpaczu, pięknym kurorcie górskim. Uczestnicy wyjazdu spędzili niezapomniane 4 dni w leżącym u podnóża Śnieżki ekskluzywnym Hotelu Gołębiewski, największym obiekcie turystycznym w Polsce i jednym z największych centrów konferencyjno-wypoczynkowych w Europie Środkowo-Wschodniej. W czwartek, 22 września 2016 r., uczestnicy wyruszyli dwoma autobusami w kierunku Karpacza przybywając na miejsce w godzinach wieczornych.

Następnego dnia część grupy udała się na zorganizowaną przez firmę całodniową wycieczkę do Drezna. W planie przewidziane zostało zwiedzanie kompleksu pałacowego Zwinger, Galerii Malarstwa Starych Mistrzów, Muzeum Porcelany oraz najciekawszych kościołów: Katolickiego Kościoła Dworskiego i Kościoła Maryjnego. Część grupy wyruszyła na Śnieżkę, inni udali się w kierunku świątyni Wang, rozkoszując się górską atmosferą i widokami, wielu napawało się cudowną pogodą podczas spaceru ulicami urokliwego Karpacza. Na terenie hotelu skorzystać można było z licznych atrakcji: parku wodnego Tropikana, sauny, odnowy biologicznej. Każdy dzień kończył się zabawą do białego rana w klubie nocnym przy dobrej muzyce i trunku. W sobotę o godzinie 18:00 w jednej z ekskluzywnych restauracji Hotelu Gołębiewski toastem za pomyślność firmy wzniesionym przez Prezesa Zarządu METROLOG Sp. z o.o., pana Lecha Wojcieszyńskiego, rozpoczęła się uroczysta kolacja z okazji 25-lecia istnienia firmy. Pan Prezes zaprezentował historię spółki, przedstawił jej dynamiczny rozwój, przypomniał najważniejsze chwile z jej życia. Razem z pozostałymi współwłaścicielami podziękował też każdemu pracownikowi za lata owocnej współpracy, wręczając dyplomy oraz upominki. Każdy z pracowników otrzymał elegancki pamiątkowy zegarek na rękę z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem oraz logo firmy METROLOG.

Szczególne podziękowania popłynęły w stronę dwóch współpracowników, którzy zatrudnieni na początku istnienia spółki, 25 lat temu, pracują w niej do dnia dzisiejszego. Na ręce właścicieli i członków zarządu załoga firmy złożyła podziękowania, a także przekazała portrety każdego z nich, wykonane przez krakowskiego artystę. Kolację uświetnił występ kabaretu CIACH z Zielonej Góry. Oficjalną część wieczoru zwieńczył zapierający dech w piersiach pokaz fajerwerków. Zabawa i wspólne świętowanie trwały do wczesnych godzin porannych. W niedzielne popołudnie cała grupa ruszyła w drogę powrotną. W godzinach wieczornych, pełni wrażeń i zadowoleni z udanego wyjazdu uczestnicy jubileuszowych obchodów zawitali w Czarnkowie.