12 czerwca b.r. w Ministerstwie Rozwoju i Technologii odbyła się Gala podsumowująca 20. edycję Dnia przedsiębiorczości organizowanego przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości pod honorowym patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Spotkanie było także okazją do świętowania 20-lecia realizacji programu Dzień przedsiębiorczości w polskich szkołach.

Tytuł najaktywniejszej firmy w regionie zdobyła zrzeszona w Forum Gospodarczym Steico Sp. z o.o. . Gratulujemy!

Dzień przedsiębiorczości sprzyja podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej poprzez jednodniowe wizyty w wymarzonym miejscu pracy. W 20. edycji Dnia przedsiębiorczości uczestniczyło 18 943 uczniów i uczennic z 270 szkół w Polsce oraz przedstawiciele 9200 firm i instytucji. We wszystkich edycjach programu wzięło udział niemal 700 tys. młodych ludzi.

Wielkim sukcesem programu jest włączanie się w jego realizację każdego roku tysięcy firm i instytucji oraz ich pracowników. Budowanie mostów pomiędzy szkołą a środowiskiem gospodarczym oraz przyszłym miejscem pracy młodych ludzi jest ważnym elementem misji Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości. Za: Jubileuszowa Gala Przedsiębiorczości w Ministerstwie Rozwoju i Technologii – Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości (junior.org.pl)