26 października mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu podsumowującym Noc Zawodowców, które odbyło się w restauracji Piwniczanka w Trzciance. To wydarzenie było wyjątkowym momentem, a Noc Zawodowców, jako inicjatywa działająca od 2018 roku, wciąż zyskuje na znaczeniu w wielkopolskim środowisku edukacyjnym.


Głównym celem Nocy Zawodowców jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego jako atrakcyjnej ścieżki edukacyjnej.


Dzięki temu wydarzeniu, młodzi ludzie i ich rodzice mogą poznać różnorodność ścieżek kariery dostępnych w dziedzinach związanych z rzemiosłem, technikami i zawodami.


Tegoroczna edycja Nocy Zawodowców – która po raz pierwszy odbyła się w Czarnkowie – współorganizowana przez nasze Forum Gospodarcze, jako organizację zrzeszającą największych pracodawców regionu.


Podczas spotkania podsumowującego dyrektor Biura Zarządu Forum Gospodarczego złożyła na ręce dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Pile podziękowania za współpracę i podkreśliła rolę partnerstwa pomiędzy edukacją a biznesem. Podziękowania za profesjonalnie przygotowane stoiska i doradztwo zawodowe otrzymali także obecni na spotkaniu przedstawiciele Seaking Poland i Grupa Dora Metal.


Podczas spotkania podkreślono, że Noc Zawodowców odgrywa kluczową rolę w kształtowaniu wyborów edukacyjnych młodzieży. Dzięki licznej obecności pracodawców i przedstawicieli branż, uczniowie mieli możliwość zapoznania się z realnymi potrzebami rynku pracy i możliwościami rozwoju w różnych zawodach.


📸zdj. CWRKDiZ w Pile


STEICO CEE / Ekologiczne budownictwo energooszczędne Norsk Hydro Drukarnia Interak – polubisz tu pracować Seaking Poland Grupa Dora Metal Plastmet