Blisko 700 tysięcy złotych, środki dezynfekujące, lampy UV-C, żywność i woda to jedne z wielu darów, które członkowie Forum Gospodarczego przekazali na walkę z COVID-19 na terenie naszego powiatu. Organizacja szczepień dla firm, pomoc dla lokalnego biznesu to inicjatywy, które działający od ponad 20 lat w Czarnkowie związek pracodawców zrealizował w ostatnich miesiącach.

Po wybuchu pandemii Forum Gospodarcze jako pierwsze zainicjowało wsparcie finansowe dla szpitali w Czarnkowie oraz Trzciance. Łącznie przekazano niemal 700 tysięcy złotych na zakup najpotrzebniejszych środków w walce z koronawirusem. Nasi przedsiębiorcy przekazali także środki finansowe na inicjatywę Gminy Czarnków – szycie maseczek i kombinezonów ochronnych. Firmy na bieżąco dostarczały personelowi szpitala covidowego w Czarnkowie środki do dezynfekcji, jednorazowe rękawiczki, ręczniki papierowe. Dla pacjentów przekazane z kolei zostały produkty żywnościowe oraz woda. Jak podkreśla Lech Wojcieszyński prezes Forum trudna sytuacja w lokalnej społeczności w trakcie pandemii dotknęła nas wszystkich. Taką inicjatywę należało podjąć bezwzględnie dla dobra przedsiębiorców, pracowników i ich rodzin oraz ogóły mieszkańców.

Przedsiębiorcy zrzeszeni w Forum Gospodarczym nie zapomnieli też o instytucjach i miejscach publicznych, gdzie emisja wirusa stwarzała największe ryzyko. Sprzęt dezynfekujący i wirusobójczy otrzymały urzędy, przedszkola, Policja, punkty gastronomiczne oraz kościół. 

Mając na uwadze skalę skutków jakie niosła za sobą pandemia, zarząd Forum Gospodarczego zorganizował szereg spotkań z samorządowcami w celu ustalenia problemów, z którymi mierzyły się lokalne firmy. Lockdown spowodował kłopoty z płynnością finansową wielu z nich. Zadaniem Forum Gospodarczego była pomoc w konstruowaniu wniosków i pozyskiwaniu informacji o wsparciu finansowym m.in. z poszczególnych Tarcz. Ponadto współpracując z innymi związkami regionalnymi przedsiębiorcy brali udział w konsultacjach, wielokrotnie też apelowali do rządu o jasne kryteria zamykania i otwierania poszczególnych branż. 

Ostatnim sukcesem Forum Gospodarczego jest przeprowadzenie szczepień pracowników naszych firm, które rozpoczęły się w 25 kwietnia i zakończyły w drugiej połowie czerwca br. Do tej inicjatywy przystąpiło większość, bo ok. 80% firm członkowskich. Łącznie we współpracy ze Szpitalem Powiatowym w Czarnkowie zaszczepione zostało ok. 60 % – 70 % pracowników. Cały proces przebiegał sprawnie i bezproblemowo, w zakładach pracy na miejscu był zawsze lekarz i pielęgniarka. Jako Forum Gospodarcze spotkaliśmy się z bardzo pozytywnym odbiorem tej inicjatywy – zaznacza Lech Wojcieszyński. 

———————————————–

Obecnie skupiamy 37 firm z terenu Północnej Wielkopolski zatrudniających łącznie ok. 5 tys.- 6 tys. pracowników. Jesteśmy częścią Konfederacji Lewiatan najbardziej wpływowej polskiej organizacji biznesowej. Czy warto przystąpić do naszej organizacji? Oczywiście, że warto! Dysponujemy szeroką bazą szkoleń, ekspertyz pozwalających na prognozowanie zmian w biznesie, współpracujemy na wielu poziomach z instytucjami w zakresie staży, pozyskiwania środków na otwarcie własnej działalności. Od ponad 20 lat z powodzeniem wspieramy lokalny biznes. Prowadzisz firmę? Dołącz do nas! Szczegóły znajdziesz na https://forum-gospodarcze.com.pl/

————————————————–

Biuro Zarządu Forum Gospodarczego 

Związku Pracodawców Północnej Wielkopolski Lewiatan 

Ul. Rybaki 3, 64-700 Czarnków 

https://www.facebook.com/forumgospodarczelewiatan