Jak uruchamiać nową inwestycję to z przytupem! Tak właśnie było w przypadku Hydro Extrusion Poland. W zakładzie w Trzciance pracę rozpoczęła nowa linia do wyciskania profili aluminiowych.

Instalacja ta jest niezwykła – jako JEDYNA tego typu NA ŚWIECIE zasilana jest bezpośrednio z firmowej farmy solarnej.

Otwarcie nowej prasy stanowi niezwykle istotne wydarzenie, otwierając nową erę pełną możliwości i perspektyw rozwoju! Uroczystość otwarcia odbyła się 13 lipca br. – część oficjalna w Centrum Integracji Społecznej w Trzciance, pierwsze uruchomienie prasy w Zakładzie Hydro w Trzciance.

Na zaproszenie Piotra Wielińskiego, Dyrektora Zarządzającego Hydro, odpowiedzieli klienci Hydro, władze miasta i gminy Trzcianka Miasto i Gmina Trzcianka, starosta powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, przedstawiciel Forum Gospodarczego Forum Gospodarcze – Związek Pracodawców Północnej Wielkopolski Lewiatan, przedstawiciele Polskiego Stowarzyszenia Aluminium.

Jak podkreśla obecny na uroczystości Piotr Dziergas – Dyrektor Fabryki VOX i wiceprezes Forum Gospodarczego „Uroczystość otwarcia prasy i farmy solarnej była sukcesem przyciągającym uwagę społeczności lokalnej i podkreślającym znaczenie innowacyjnych i ekologicznych rozwiązań (…). W przemówieniach podkreślano znaczenie ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i wykorzystywania energii odnawialnej. GRATULUJEMY!