6 października w Zespole Szkół im. Józefa Noijego w Czarnkowie, odbyła się szósta edycja Nocy Zawodowców. Tegoroczne hasło wydarzenia to Hub Kompetencji.

Noc Zawodowców to inicjatywa, która od 2018 roku z entuzjazmem wpisuje się w przestrzeń wielkopolskiego środowiska szkół kształcących w zawodach i pracodawców, stając się jednym z najważniejszych wydarzeń Centrów Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego – jednostek organizacyjnych Samorządu Województwa Wielkopolskiego. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest promocja szkolnictwa branżowego i technicznego jako atrakcyjnej ścieżki edukacyjnej.

Noc Zawodowców przyciąga uwagę uczniów i rodziców, zachęcając ich do pozytywnego wyboru edukacji w tych dziedzinach. Współorganizatorem tegorocznej edycji było Forum Gospodarcze, co podkreśla znaczenie ścisłego partnerstwa pomiędzy edukacją a biznesem.

Podczas Nocy Zawodowców uczniowie mieli okazję do udziału w różnych aktywnościach, takich jak ciekawe rebusy, łamigłówki i quizy, które przygotowane były przez firmy: Hydro, Steico, Seaking, Interak, Plastmet i Dora Metal. Ciekawym punktem spotkania była „Zawodowa scena”, podczas której przedstawiciele pracodawców udzielali odpowiedzi na zadawane przez młodzież pytania i wskazówki „na co zwracać uwagę przy wyborze kolejnej szkoły i zawodu”. Przy stoisku Forum Gospodarczego, młodzież bliżej poznała podstawy działania organizacji biznesowych i ich wpływ na życie lokalne, a dla zainteresowanych uczniów przygotowany był test z wiedzy ekonomicznej.

Dzięki takim spotkaniom pokazujemy wagę współpracy pomiędzy edukacją a biznesem oraz wspierania młodych ludzi w podjęciu trafnych decyzji dotyczących ich przyszłości zawodowej. To także doskonała okazja do pokazania, że szkolnictwo branżowe i techniczne może być fascynujące – bo takim właśnie jest!